ОБЈЕКТИВ

Дома>Производи>ОБЈЕКТИВ

Прилагодени висококвалитетни оптички асферични стаклени леќи специјални за високо-застојно осветлување FT серија 8204

Употреба: Оптички
Пренесување:> 95% (по облогата може да достигне 97%)
Материјал: Оптичко стакло
Боја: јасно
Големина: Прилагодено
Работна температура: -50-500

Пребарување

Опис

◆ Ниска стапка на инфлација, висока температура отпорна, висока јачина,
висока цврстина, висока пренесување на светлина и висока хемиска стабилност.

◆ Овој објектив вклучува држач и заптивка од нерѓосувачки челик, лесна инсталација.

◆ Широко се користи за едностран пат, за двостран пат.

◆ Со структурата на микро-матрицата за дизајн против сјајот.

◆ Усвојте нов дизајн за одлични оптички перформанси.

◆ Добро за столбови со надморска височина од 2 m.

Поддршка на широк спектар на различна големина COB.

◆ висока ефикасност и одлична униформност.

◆ Места, средни и широки греди.

* Кликнете овде за повеќе видеа за производи


апликации

(1) LED сијалички со висок залив

(2) LED светилки надолу

(3) LED предни светла

(4) ЛЕР фабрички светилки

(5) Светла

(6) Други LED диоди

конкурентна предност

1. We can customize the material, specifications and optical coating for your optical components based on your needs.

2. We can help you to optimize the optical system which you dislike,and provide the free optical solution or suggestion.

За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт