LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Надворешно плоштад LED светло за миење мијалник за миење садови Светло водоотпорна фаза светилка 100W 200W 300W голема моќност за предно светло за фазно осветлување Плаза осветлување FT серија 9861

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Моќност: 100W / 200W / 300W (друга моќност на барање)
Материјал: алуминиумска легура
Емитирање на боја: RGB / топло бело
Дифузер: Калено стакло
Lивотен век: 50000 часа

Пребарување

Опис

◆ Паметен модуларен дизајн, вати од 50-500W, ладење со висока ефикасност.

◆ Користејќи LED моќност и таа е опремена со увезена висока ефикасна моќност, заштедете повеќе енергија споредено со натриумска ламба.

◆ Изграден од издржлив леано алуминиум со калено стакло леќи и водоотпорни внатрешни дихтунзи, оценети за надворешна употреба.

Glass стакло со висока густина, висока јачина и отпорност на топлина, кога се оштетени, остатоците стануваат мали честички под зафатен агол.

Aluminum алуминиумско леење, алуминиум за електрофореза, висока отпорност на корозија, добри перформанси на дисипација на топлина.

◆ Водоотпорен крај, усвои технологија за обликување, обезбедува целосна заштита.

◆ Ниска потрошувачка на енергија, голем интензитет и стабилност.

◆ Уникатниот дизајн на колото со силен отпор против статична електрична енергија обезбедува стабилност на светлоста за загарантиран долг животен век.

Cooling Контрола на ладење на вентилаторот, брзината на вентилаторот може да се постави за да го намали шумот.

◆ Вградена функција за мерење на контрола на температурата, кога работата на ЛЕР се прегрее, интелигентно ја намалуваат моќноста на ЛЕР, може да се провери струјата на струја.

* Кликнете овде за повеќе видеа за производи

апликации

(1) Осветлување на околината за бар, сала за танцување

(2) Осветлување за билборд, фабрика, жариште, градење на надворешниот ид

(3) Осветлување за уредување на згради, перење на wallидови за барови, клубови, Мост, фази, плоштади.

конкурентна предност

1.FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери за украси за внатрешни работи со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2.Ние можеме да ги прилагодиме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.


За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт