LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Надворешно високо-мастивно поплавување светло 150W 400W 800W 1000 LED сијаличка со голема осветлување од тунел за квадратно осветлување гимназија осветлување FT серија 9757

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Моќност: 100W / 200W / 500W (друга моќност на барање)
Lивотниот век: 100 Кр
Растојание на проекција:> 40м
Материјал: алуминиумска легура

Пребарување

Опис

Housing Куќиште за алуминиумско леење, со одличен ефект на ладење, за да се обезбеди работен век.

◆ Силна отпорност на корозија, погодна за сурова околина на отворено.

◆ Користете пердуви за ладење со аеронаутички алуминиумски легури, со одлични перформанси на дисипација на топлина и го продолжува неговиот животен век.

◆ Ултра-бела темперирана стаклена плоча, издржлива, висока трансмисија на светлина, силна отпорност на удар.

◆ Целиот структурен водоотпорен дизајн без лепак.

◆ Светлината може да се затемни / контролира според вистинската потреба, со што значително се намалува енергијата во апликациите за осветлување во областа

◆ Минимализирани трошоци за одржување благодарение на долгогодишните LED диоди и системот за термичко управување со светилката.

◆ Целосно контролиран кога се комбинира со најновите системи за контрола на осветлувањето за да се овозможи максимална заштеда на енергија.

Поврзано видео-* Кликнете овде за повеќе видеа за производи


апликации

(1) Области за паркирање

(2) Области за спортско тренирање

(3) Аеродроми и пристаништа

(4) бродоградилиште и пристаниште

(5) Индустриски области

Поврзан проект-

Индустриско осветлување


конкурентна предност

1. FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери на ентериер за украсување со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Ние можеме да ги прилагодуваме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.

За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт