LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Панел за решетки за светлосен лампир со приврзок со низок сјај Ra, 90 за осветлување во училница Конференција за осветлување во училницата за осветлување FT Серија 9685

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Боја на завршна површина на површината: црна или прилагодена боја
Материјал за ламби за тело: Алуминиумска легура
Wireица: 2/3 / 4wire
CRI: Ra> 90/95/98

Пребарување

Опис

Претходно, повеќето од системите за осветлување во училницата беа користени традиционални флуоресцентни ламби.


Дефектите на флуоресцентни ламби се очигледни: директен сјај, строу, истекување на сино светло, индекс на ниска боја, и неразумно распоред на осветлување. Овие не се добри за здравјето на очите кај децата.


Затоа, за подобро да им помогнеме на учениците да доживеат образование на нови начини, даваме училнички светла за да ги заменат оригиналните светла. По реновирањето, подобрено е осветлувањето во сите простории и области, притоа подобрувајќи ја енергетската ефикасност.


Дистрибуција на светлина: плоча за дифузија + решетка за лим, двојни мерки за контрола на сјајот.

Ултралтрасни LED светилки со ламби, висок CRI, висока леснотија.

Висока униформност на мека светлина, обезбедуваат поудобно визуелно искуство, без загрозување на UGR.

CRI е до 90+, ги исполнува националните стандарди барања за уметност училница.

Усвојување на нова генерација на LED чипови со голема осветленост и долг живот, ниска температура и долг живот на чипови за ламби.

Без треперење, без слики од духови и свиткана крива, добра за очите.

Светилка површина третирана со анодизација, отпорен на корозија, уметнички изглед.

Интегрирана структура на дисперзија на топлина, мала амортизација на лумени и долг животен век.


* Кликнете овде за повеќе видеа за производи


апликации

(1) Продавница за облека / чевли / бутик / накит

(2) Супермаркети, изложбени сали, угостителство, музеи

(3) Друго деловно и станбено место

конкурентна предност

1. FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери на ентериер за украсување со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Ние можеме да ги прилагодуваме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.

3. Високиот CRI и неверојатна ефикасност на светлината ќе ја подобрат сликата на кој било производ што е наменет да биде истакнат, да го привлечат вниманието на клиентите и ќе го зголемат профитот на бизнисот.

За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт