LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Висококвалитетно водоотпорно надворешно осветлување 120W 150W 200W LED улично светло за училишно осветлување Болничко осветлување FT серија 9512

Употреба: Осветлување
Боја: сиво / бело / црно / други бои
Големина: Прилагодено
Материјал: Алуминиум со леано леење
Моќност: 120W / 150W / 200W (друга моќност на барање)
Lивотниот век: 100,000 часа на температура на околината од 25
Опсег на работна температура: -30 ℃ до 45

Пребарување

Опис

◆ Лесно тело со рационализиран дизајн, коефициентот на влечење е мал, целокупниот структурен дизајн целосна убавина.

Body Светилкото тело се обработува со напредно обликување на алуминиум, со добра отпорност на корозија.

◆ Финализирана структура за ладење, просторот за дисипација на топлина е доволно голем, обезбеди извор на светлина долг живот.

Inter Интерфејси за светла и извор на светлина користат завртки од не'рѓосувачки челик Шестоаголна брава, добра изведба за запечатување.

◆ Генерално, не се појавуваат многу силни споеви, лабави делови или проблем со корозија.

Стабилни перформанси, висока температура, проблемот со омекнување и стареење не се јавува.

◆ Управувано од високо-топлинска спроводливост материјал од алуминиум.

◆ Откако производите ќе бидат тестирани и квалификувани, светлата се стареат тестирани за да се обезбеди стабилност на светлата.


Поврзано видео-* Кликнете овде за повеќе видеа за производи


апликации

(1) Главните патишта на градот, секундарните патишта, магистралните патишта и автопатот

(2) Плоштад и градина

(3) Многу паркинг и станбена површина

Поврзан проект-

Осветлување на јавен автопат


конкурентна предност

1. FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери на ентериер за украсување со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Можеме да ги прилагодуваме материјалот, спецификациите за состојбата на вашата инсталација на патиштата, врз основа на вашите потреби. Ние секогаш сме инсистираат на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.

3. Можеме да препорачаме различна конфигурација, според моќноста на ламбата, температурата, зрачењето на сонцето, постојано врнежливи денови и секоја вечер работно време.

За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт