LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Висококвалитетно водоотпорно надворешно осветлување 120W 100W 150W LED соларна улична светилка Сончев систем интегрирана улична светлина за улично осветлување патот осветлување FT серија 9531

Употреба: Осветлување
Боја: сиво / бело / црно / други бои
Големина: Прилагодено
Материјал: Алуминиум со леано леење
Моќност: 20W / 50W / 100W / 150W / 200W (друга моќност на барање)
Lивотниот век: 100,000 часа на температура на околината од 25
Опсег на работна температура: -30 ℃ до 45

Пребарување

Опис

◆ Лесно тело со рационализиран дизајн, коефициентот на влечење е мал, целокупниот структурен дизајн целосна убавина.

Body Светилкото тело се обработува со напредно обликување на алуминиум, со добра отпорност на корозија.

◆ Широка дистрибуција на светлина со шипки со крилја, поголема површина за осветлување.

Man Управување со ИОТ, далечински управувач и дијагностика.

Inter Интерфејси за светла и извор на светлина користат завртки од не'рѓосувачки челик Шестоаголна брава, добра изведба за запечатување.

◆ Генерално, не се појавуваат многу силни споеви, лабави делови или проблем со корозија.

Стабилни перформанси, висока температура, проблемот со омекнување и стареење не се јавува, континуирана работа 5-7 дождливи денови.

◆ Управувано од високо-топлинска спроводливост материјал од алуминиум.

◆ Откако производите ќе бидат тестирани и квалификувани, светлата се стареат тестирани за да се обезбеди стабилност на светлата.


Поврзано видео-


* Кликнете овде за повеќе видеа за производи


апликации

(1) Главните патишта на градот, секундарните патишта, магистралните патишта и автопатот

(2) Плоштад и градина

(3) Многу паркинг и станбена површина

Поврзан проект-

Осветлување на јавен автопат

конкурентна предност

1.FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери за украси за внатрешни работи со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Можеме да го прилагодуваме материјалот, спецификациите за состојбата на вашата инсталација на патиштата, врз основа на вашите потреби. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.

3.Ние можеме да препорачаме различна конфигурација, според моќта на ламбата, температурата, зрачењето на сонцето, постојано врнежливи денови и секоја вечер работно време.

За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт