LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Висока CRI затемнување на таванот за лампи 50W 100W 150W LED светло за осветлување за светло за осветлување за музејско осветлување Супермаркет осветлување FT серија 9657

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Боја на завршна површина на површината: црна или прилагодена боја
Материјал за ламби за тело: Алуминиумска легура
Wireица: 2/3 / 4wire
CRI: Ra> 90/95/98

Пребарување

Опис

◆ Усвојување на постројките за вакуум алуминиум за агол на зрак за да се гарантира стабилност и ефект на осветлување на рефлеин.

◆ Усвојување на нова генерација на LED чипови со голема осветленост и долг живот, ниска температура и долг век на траење на лампи.

Постигнува хоризонтално ниво од 360 ° и вертикално опсег од 90 ° за бесплатно прилагодување за да се исполнат која било насока на осветлување. Осветлувањето е пофлексибилно и не пропушта детали.

◆ Научно дизајниран дисипатор на топлина со многу подобар ефект на ладење.

Surface Ламбна површина третирана со анодизација, отпорна на корозија, уметнички изглед.

◆ голема осветленост, висока ефикасност, заштеда на енергија, мала потрошувачка на електрична енергија.

◆ Интегрирана структура на дисперзија на топлина, мала амортизација на лумени и долг животен век.

◆ Пропаѓањето на светлината е многу мало (помалку од 1% по работното време од 2000 часа).

◆ Долги области на осветлување и широки области на осветлување.

◆ Не е потребно одложување на почетокот или загревање.

* Кликнете овде за повеќе видеа за производи


апликации

(1) Продавница за облека / чевли / бутик / накит

(2) Супермаркети, изложбени сали, угостителство, музеи

(3) Друго деловно и станбено место

конкурентна предност

1. FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери на ентериер за украсување со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Ние можеме да ги прилагодуваме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.

3. Високиот CRI и неверојатна ефикасност на светлината ќе ја подобрат сликата на кој било производ што е наменет да биде истакнат, да го привлечат вниманието на клиентите и ќе го зголемат профитот на бизнисот.

За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт