LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Dimmable Recess COB Down Light 5W 10W 15W 20W Aluminium Body CRI, High CRI LED, Анти-светлосен таван за болничко осветлување за зграда за осветлување во болница, ФТ Серија 9689

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Моќност: 5W / 10W / 15W / 20W (друга моќност на барање)
Материјал за ламби за тело: Алуминиумска легура
Боја на завршна површина на површината: црна или прилагодена боја
CRI: Ra> 90/95/98
Инсталација: Вграден

Пребарување

Опис

◆ Усвојување на постројките за вакуум алуминиум за агол на зрак за да се гарантира стабилност и ефект на осветлување на рефлеин.

◆ Усвојување на нова генерација на LED чипови со голема осветленост и долг живот, ниска температура и долг век на траење на лампи.

◆ Нема треперење, нема слики од духови и мрачна крива, добро за очите.

◆ Научно дизајниран дисипатор на топлина со многу подобар ефект на ладење.

Surface Ламбна површина третирана со анодизација, отпорна на корозија, уметнички изглед.

◆ голема осветленост, висока ефикасност, заштеда на енергија, мала потрошувачка на електрична енергија.

◆ Интегрирана структура на дисперзија на топлина, мала амортизација на лумени и долг животен век.

Користејќи леќи за кондензаторот за да се намали загубата на лумените, распаѓањето на светлината е многу мало (помалку од 1% по работното време од 2000 часа).

◆ Долги области на осветлување и широки области на осветлување.

◆ Не е потребно одложување на почетокот или загревање.

* Кликнете овде за повеќе видеа за производи

апликации

(1) табли за рекламирање

(2) Покажи табла надвор од барот и хотелот

(3) Изглед на theидот на зградата

(4) Декорација на сцената

(5) Осветлување на домаќинствата, кафе, итн.

конкурентна предност

1. FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери на ентериер за украсување со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Ние можеме да ги прилагодуваме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.

3. Високиот CRI и неверојатна ефикасност на светлината ќе ја подобрат сликата на кој било производ што е наменет да биде истакнат, да го привлечат вниманието на клиентите и ќе го зголемат профитот на бизнисот.


За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт