LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Цилиндрична алуминиумска LED површинска површина монтирана на светло 9W 18W 35W 50W приврзок за приврзоци Достапно Светилка против сјајот на таванот за музеј за осветлување на ресторани ФТ Серија 9659

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Lивотен век: 96,000H
Материјал за ламби за тело: Алуминиумска легура
Температура на чување: -40ºC до + 80ºC
Работна температура: -40ºC до + 50ºC
Релативна влажност: 10-95%

Пребарување

Опис

◆ Усвојување на постројките за вакуум алуминиум за агол на зрак за да се гарантира стабилност и ефект на осветлување на рефлеин.

◆ Усвојување на нова генерација на LED чипови со голема осветленост и долг живот, ниска температура и долг век на траење на лампи.

Постигнува хоризонтално ниво од 360 ° и вертикално опсег од 90 ° за бесплатно прилагодување за да се исполнат која било насока на осветлување. Осветлувањето е пофлексибилно и не пропушта детали.

◆ Научно дизајниран дисипатор на топлина со многу подобар ефект на ладење.

Surface Ламбна површина третирана со анодизација, отпорна на корозија, уметнички изглед.

◆ голема осветленост, висока ефикасност, заштеда на енергија, мала потрошувачка на електрична енергија.

◆ Интегрирана структура на дисперзија на топлина, мала амортизација на лумени и долг животен век.

◆ Пропаѓањето на светлината е многу мало (помалку од 1% по работното време од 2000 часа).

◆ Долги области на осветлување и широки области на осветлување.

◆ Не е потребно одложување на почетокот или загревање.


* Кликнете овде за повеќе видеа за производи

апликации

(1) Јавни места: Хотели, пазар, училиште, болнички соби, ресторани, сала за состаноци, трпезарија, канцеларии и простории за конференции.

(2) За изложби, како што се галерија, музеј, излози за прозорци, изложбен салон.

(3) Комерцијален: Трговски центар, продавници, продавници за мало, супер маркети, продавница за облека.

(4) Дома, друго.

конкурентна предност

1. FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери на ентериер за украсување со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Ние можеме да ги прилагодуваме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.


За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт