LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Прилагодено високо осветлување 50W 100W 150W 200W COB Индустриски High Bay Light LED купола за рударство со акрилен рефлектор за бензинска пумпа Гимназија осветлување FT Серија 9917

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Боја на завршна површина: Бела или прилагодена боја
Lивотен век: 50000H
Материјал за ламби за тело: Алуминиумска легура

Пребарување

Опис

◆ Различни големини на рефлекторот во форма на скала што можат ефикасно да ја подобрат ефикасноста на осветлувањето.

◆ Закривениот дизајн ја зголемува областа за ладење што ја расипува топлината брзо.

◆ Интегриран процес на фалсификување, за подобрување на механичките својства и структурната јачина, голема површина за дисипација на топлина, добра топлинска спроводливост.

◆ Усвојувајте алуминиумски сребрен рефлектор со висока чистота, појава на едноставна атмосфера, цврста структура, сигурна, со анти-сјајна функција.

◆ Издржливо куќиште за леење од легура на алуминиум за апликации за тешки осветлување.

-Мијалник-интегрален топлински мијалник ја зголеми брзината на проток на воздух што овозможува максимално пасивно термичко управување.

◆ Пластично електростатско прскање за да се спротивстави на корозијата, сечењето и згаснувањето.

◆ Повеќекратно решение за монтирање за различни апликации за инсталација.

* Кликнете овде за повеќе видеа за производи

апликации

(1) Општа индустриска зграда

(2) Аеродроми, метро станици

(3) Цркви, паркови

(4) Комерцијална плажа, стадион

конкурентна предност

1.FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери за украси за внатрешни работи со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2.Ние можеме да ги прилагодиме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.


За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт