LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Добијте ултра-тенок димензибилен затемнет впечаток COB панел светло алуминиумско тело 6W 12W 18W 24W LED светилка за таван за кујно осветлување Канцеларија осветлување FT серија 9682

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Моќност: 12W / 18W / 24W (друга моќност на барање)
Материјал за ламби за тело: Алуминиумска легура
Температура на работна состојба: -25-55 ° C
Инсталација: Вграден

Пребарување

Опис

◆ Усвојување на постројките за вакуум алуминиум за агол на зрак за да се гарантира стабилност и ефект на осветлување на рефлеин.

◆ Усвојување на нова генерација на LED чипови со голема осветленост и долг живот, ниска температура и долг век на траење на лампи.

◆ Нема треперење, нема слики од духови и мрачна крива, добро за очите.

◆ Научно дизајниран дисипатор на топлина со многу подобар ефект на ладење.

Surface Ламбна површина третирана со анодизација, отпорна на корозија, уметнички изглед.

◆ голема осветленост, висока ефикасност, заштеда на енергија, мала потрошувачка на електрична енергија.

◆ Интегрирана структура на дисперзија на топлина, мала амортизација на лумени и долг животен век.

Користејќи леќи за кондензаторот за да се намали загубата на лумените, распаѓањето на светлината е многу мало (помалку од 1% по работното време од 2000 часа).

◆ Долги области на осветлување и широки области на осветлување.

◆ Не е потребно одложување на почетокот или загревање.

* Кликнете овде за повеќе видеа за производи

апликации

(1) Трговија на мало, канцеларии, училишта, болници, библиотеки

(2) Коридори и скалила

(3) Суспендирано осветлување на таванот за канцеларии

конкурентна предност

1. FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери на ентериер за украсување со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Ние можеме да ги прилагодуваме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.

3. Високиот CRI и неверојатна ефикасност на светлината ќе ја подобрат сликата на кој било производ што е наменет да биде истакнат, да го привлечат вниманието на клиентите и ќе го зголемат профитот на бизнисот.


За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт