LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

Алуминиум висока моќност 120W 150W 200W 250W 300W UFO LED светло Bay ламба LED индустриска светлина за фабрика осветлување магацински осветлување FT серија 9902

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Боја на завршна површина на површината: црна или прилагодена боја
Материјал за дифузер: Стакло / компјутер со голема трансмисија
Lивотен век: 50000H
Температура на боја: чиста бела боја
Материјал за ламби за тело: Алуминиумска легура

Пребарување

Опис

◆ Интегриран процес на фалсификување, за подобрување на механичките својства и структурната јачина, голема површина за дисипација на топлина, добра топлинска спроводливост.

◆ Усвојувајте алуминиумски сребрен рефлектор со висока чистота, појава на едноставна атмосфера, цврста структура, сигурна, со анти-сјајна функција.

◆ Издржливо куќиште за леење од легура на алуминиум за апликации за тешки осветлување.

-Мијалник-интегрален топлотен мијалник со перки зголемена брзина на проток на воздух обезбедува максимално пасивно термичко управување.

◆ Лесен систем за дренирање на перките , заштити од сета прашина и суровото време.

◆ Пластично електростатско прскање за да се спротивстави на корозијата, сечењето и згаснувањето.

◆ Повеќекратно решение за монтирање за различни апликации за инсталација.


Поврзано видео-* Кликнете овде за повеќе видеа за производи


апликации

(1) Општа примена во индустријата: Фабрика, магацин, дистрибутивен центар.

(2) Спортска сала во затворен простор.

(3) Други апликации со високи тавани за затворен простор.

Поврзан проект-

Индустриско осветлување

конкурентна предност

1.FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери за украси за внатрешни работи со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2.Ние можеме да ги прилагодиме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.


За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт