LED лампи

Дома>Производи>LED лампи

150W 400W 800W 1000W високо осветлување лампа за осветлување, водоотпорна LED светло за поплавување за гимназиско осветлување Гимназиско осветлување FT серија 9742

Употреба: Осветлување
Големина: Прилагодено
Моќност: 20W / 50W / 100W / 150W / 200W (друга моќност на барање)
Lивотниот век: 100 Кр
Растојание на проекција:> 35м
Материјал: алуминиумска легура

Пребарување

Опис

Housing Куќиште за алуминиумско леење, со одличен ефект на ладење, за да се обезбеди работен век.

◆ Силна отпорност на корозија, погодна за сурова околина на отворено.

◆ Користете пердуви за ладење со аеронаутички алуминиумски легури, со одлични перформанси на дисипација на топлина и го продолжува неговиот животен век.

◆ Ултра-бела темперирана стаклена плоча, издржлива, висока трансмисија на светлина, силна отпорност на удар.

◆ Целиот структурен водоотпорен дизајн без лепак.

◆ Светлината може да се затемни / контролира според вистинската потреба, со што значително се намалува енергијата во апликациите за осветлување во областа

◆ Минимализирани трошоци за одржување благодарение на долгогодишните LED диоди и системот за термичко управување со светилката.

◆ Целосно контролиран кога се комбинира со најновите системи за контрола на осветлувањето за да се овозможи максимална заштеда на енергија.

* Кликнете овде за повеќе видеа за производи


апликации

(1) Области за паркирање

(2) Области за спортско тренирање

(3) Аеродроми и пристаништа

(4) Арена во затворен простор

(5) Индустриски области

конкурентна предност

1. FETON обезбедува едношалтерски целосен план за прилагодување на осветлувањето за бројни добро познати дизајнери на осветлување, архитектонски дизајнери, електрични инженери и дизајнери на ентериер за украсување со помош на извонреден систем за контрола на квалитет, ефикасен капацитет за управување со синџирот на снабдување и професионални тимови за консултации со ЛЕР.

2. Ние можеме да ги прилагодуваме производите според барањата на клиентите. Отсекогаш сме инсистирале на „квалитет и иновација“ и нудиме конкурентна цена за нашите клиенти.

За нас-

Фетон инсајт за решение на осветлување


Работилници за производство на линии Feton LED


Контакт